DLA ZDROWIA

WYBIERAJ ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ – WYBIERAJ EKO !!!

Powiedzenie „Tak żyjemy, jak jemy” ma wielką moc. To właśnie jakość pożywienia w znacznym stopniu wpływa na ostateczną zdolność organizmu do zdrowego funkcjonowania    i na długowieczność człowieka.
Zachęcamy wszystkich, świadomych, dbających o zdrowie do korzystania z produktów BIO – ekologicznych, naturalnych, zdrowych.
Dlaczego warto wybierać żywność ekologiczną?

1. Bo najważniejsze jest zdrowie.
Inwestycja w zdrowie rodziny i własne, to najlepsza z inwestycji, najbardziej opłacalna. Dlatego warto inwestować w zdrowie od najmłodszych lat. Nie czekajmy aż spełnią się słowa Jana Kochanowskiego „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”.

2. Bo jesteśmy tym co jemy. Dom zbudowany z dobrych materiałów jest trwały i bezpieczny, odporny na wichury, zimno i deszcz. Tak samo nasze ciało zbudowane z wartościowych materiałów będzie mniej podatne na choroby, a my będziemy sprawni, w dobrej formie fizycznej i psychicznej.

3. Żywność ekologiczna jest zdrowa, jest związana z naturalnym procesem wytwarzania, a cały proces jest kontrolowany, poczynając od gospodarstwa rolnego, przez przetwórstwo, koncesjonowanie i oznakowanie.

4. Bo przypomina smaki i zapachy z babcinej kuchni.

5. Bo wybierając żywność ekologiczną popieramy oparte na bliskich naturze zasadach rolnictwo ekologiczne.

a. W gospodarstwach ekologicznych w żywieniu zwierząt stosuje się pasze z własnego, ekologicznego gospodarstwa lub dokupuje się pasze ekologiczne. Nie stosuje się tu nawozów sztucznych i innych syntetycznych środków ochrony roślin, antybiotyków, hormonów wzrostu i genetycznie modyfikowanych organizmów.                                       b. Zwierzęta żyją w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych (wybiegi, pastwiska, naturalna ściółka i karma) – zapewniających im nie tylko zdrowie fizyczne, ale także poczucie bezpieczeństwa. Tam żyją po prostu szczęśliwe zwierzęta i szczęśliwi, choć ciężko pracujący ludzie.
c. Ekologiczne artykuły spożywcze w przeciwieństwie do produktów konwencjonalnych nie zawierają sztucznych barwników, środków zapachowych, smakowych i konserwujących.
d. Produkty z rolnictwa ekologicznego charakteryzują się większą ilością witamin, składników mineralnych, skrobi, białka, suchej masy niż produkty pochodzące z upraw konwencjonalnych. Np. 100 gramów małej główki kapusty zawiera ok. 96 mg witaminy C, a w 100 gramach kapusty intensywnie nawożonej jest jej prawie dwa razy mniej – 49 mg.
e. Rolnictwo ekologiczne przyczynia się także do zachowania urozmaiconego krajobrazu wiejskiego poprzez unikanie wielkich upraw monokulturowych.

6. Bo jest moda na EKO 6. Bo statystyki wskazują, że ok. 77% żywności konwencjonalnej zawiera pozostałości pestycydów, dostają się one do łańcucha pokarmowego ludzi i trudno je stamtąd usunąć.

                                                                     Żywność ekologiczna nie zawiera:
-pestycydów
-nawozów syntetycznych
-hormonów wzrostu
-antybiotyków
-nie jest modyfikowana genetycznie.

Żyj zdrowo 

smakEKO